Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy przyjemność poinformować, że w dniach 15 - 17 listopada 2018 roku, Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego organizuje Konferencję Naukową „100-lecie Chirurgii Akademickiej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym”
Podczas konferencji odbędzie się kolejne już, IX Międzynarodowe Sympozjum Postępy w Chirurgii i Transplantacji Wątroby (Progress in Liver Surgery and Transplantation).
Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ połączona zostanie z uroczystym Jubileuszem 100-lecia powstania I oraz II Katedry i Kliniki Chirurgicznej, których początki sięgają 1918 roku, kiedy to w ramach Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego, powołane zostały obie Katedry i Kliniki Chirurgii. Dla uczczenia tego Jubileuszu w dniu 15 listopada b.r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się historyczna sesja jubileuszowa poświęcona dziejom i współczesnemu dorobkowi obu Klinik.
IX Sympozjum Postępy w Chirurgii i Transplantacji Wątroby (Progress in Liver Surgery and Transplantation), organizowane od 1996 roku, na stałe weszło do kalendarza konferencji naukowych specjalistów z różnych dziedzin, przede wszystkim z zakresu chirurgii wątroby, dróg żółciowych i transplantacji wątroby. Ze względu na swoją rozległą tematykę, budzi zainteresowanie także hepatologów, gastroenterologów, lekarzy chorób zakaźnych, radiologów, onkologów, anestezjologów, patologów i bakteriologów.

Na naszej Konferencji gościć będziemy wielu znanych i doświadczonych ekspertów oraz specjalistów z wiodących ośrodków hepatologicznych, nefrologicznych i transplantologicznych, a także naczyniowych, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

W tym roku spotykamy się w Warszawie, w Hotelu Sound Garden (ul. Żwirki i Wigury 18). Nie mamy wątpliwości, że konferencja będzie okazją do żywej i owocnej wymiany doświadczeń klinicznych i naukowych, a także miejscem integracji przedstawicieli środowisk chirurgicznych, transplantacyjnych, onkologicznych i naczyniowych.

Już dziś serdecznie zachęcamy Państwa i gorąco zapraszamy do czynnego udziału w Konferencji Naukowej „100-lecie Chirurgii Akademickiej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym”.
Prof. dr hab. med. Krzysztof Zieniewicz 


Prof. dr hab. med. Sławomir Nazarewski

 
 
 
Patronat Honorowy
Patronat Naukowy
Patronat MedialnySponsor StrategicznySponsor Wspierający
Wystawcy

 ​